Ostatnio pisałam o przeróbce komody RAST na blogu B@H i obiecałam, że wkrótce pokażę mój maleńki hack na IKEA. Nasza przeróbka jest niewielka, bo to tylko dodanie koloru do regału HEMNES i połączenie szaf PAX z regałami KALLAX. Wszystko w pokoju pewnej małej, pyskatej mądrali.

Majka zażyczyła sobie żeby jej pokój był fioletowy. Niestety źle wybrała, bo to kolor którego nie lubię i nie umiem na nim pracować. Nie musiałam jej jednak długo przekonywać do różu;).
Początkowo nie miało tam być różu wcale, nie chciałam słodkiego, cukierkowego pokoju. Niestety wyszło jak zwykle. Pomyślałam, że skoro to jej pokój to dlaczego mam go robić „pod siebie”, przecież to dla niej, to jej ma się tam podobać. Poszła więc matka po rozum do głowy i spełniła marzenie czterolatki o kolorowym, nieco różowym pokoju. Może za kilka lat trzeba będzie wszystko przemalować na czarno a tapetę w kwiaty zamienić na czachy;).

Postawiliśmy na meble z IKEA, po tym jak pewna firma wyceniła nam dwie szafy i regał między nimi na ponad osiem tysięcy zł. Zabudowa ściany z szafami i regałami Kallax wyszła prawie idealnie, trzeba było tylko nieco skrócić regały, dosłownie o dwa cm i dodać cokół do regału, żeby nie leżał na podłodze.

Natomiast regał Hemnes dostał różowe plecy, pracy było na pół godziny, a efekt bardzo nam się podoba.

Właścicielka pokoju jest zachwycona, różowy kolor jeszcze się jej nie znudził, a i ja go chyba polubiłam.

Oceńcie sami jak wyszło.

 

IMG_4031

 

IMG_4040

 

IMG_4016

 

IMG_4013

 

IMG_4011

 

IMG_4037

 

IMG_4042

 

IMG_4043

 

IMG_4047

 

 

Drugą część pokoju pokażę następnym razem, bo aż tak dobrze to Majka nie ma. Jej pokój to garderoba, bawialnia i sypialnia w jednym.

 

 

Marta